Polonia II Środa Wielkopolska - Clescevia Kleszczewo

Patryk Majchrzak
Damian Maziarka

05.10.2015

Bardzo trudne spotkanie przyszło zagrać drużynie Clescevii w minioną niedzielę. Wybrali się bowiem na mecz do rezerw III- ligowej drużyny Polonii Środa Wlkp. Mająca w swoim składzie kilku zawodników , którzy występowali już na boiskach III ligi ( w tym 3 zawodników, którzy dzień wcześniej grali w III lidze) drużyna rezerw Polonii Środa Wlkp. była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mecz zaczął się zgodnie z oczekiwaniami miejscowych kibiców. Już w 7 minucie grający dzień wcześniej w zespole III-ligowym Piotr Fontowicz oddał mocny strzał na bramkę Clescevii. Nasz bramkarz nie utrzymał piłki w rękach i po dobitce Leporowskiego gospodarze objęli prowadzenie w tym meczu. Przewaga optyczna była po stronie zawodników zespołu gospodarzy. Jednak mądrze taktycznie grająca tego dnia drużyna Clescevii była bliższa zdobywania bramek. Dobrze w środku pola radziła sobie nasza druga linia, która przechwytywała dużo piłek i zasilała dobrymi podaniami formację ofensywną. Jedno z takich podań w 37 minucie trafiło do Łukasza „Grajka”, który najpierw na środku boiska wygrał pojedynek z obrońcą gospodarzy, a następnie po ograniu bramkarza posłał piłkę do pustej bramki wyrównując stan meczu na 1 – 1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Jednak bardzo dobrze radziła sobie z atakami gospodarzy nasza defensywa wspomagana przez linię pomocy. W końcówce meczu bardzo dobrze w bramce spisał się nasz młody bramkarz „Domino” Wesołowski broniąc strzał zmierzający w „okienko” naszej bramki. Tą interwencją zrehabilitował się za straconą w I połowie bramkę. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Tak mądrze grających taktycznie, z wielką ambicją i wolą walki chciałoby się widzieć zawodników Clescevii w każdym meczu. Za ten mecz należą się ogromne brawa dla wszystkich zawodników.